Destek Miktarı

Rehberde bulamadığın veya daha detaylı bilgi ihtiyacı duyduğun sorular için destek@e-bursum.com adresinden bize her zaman ulaşabilirsin.

Ulaşılmak istenen hedef belirlenirken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta miktarın gerçekçi olması. Hedefin ne ihtiyaçtan çok fazla ne de çok az olması gerekir. Masraf giderlerinin alt kırılımlarını yazarken olabildiğince detaylı olmasına özen göstermelisin. Örneğin, 8000 liralık İstanbul'da lisans öğrenimi için bir kampanya açtın. Ortalama bir öğrencinin bir senelik gider kalemleri şu şekilde olabilir; yemek, ulaşım, okul ücreti, mesleki seminer ücreti, diğer giderler. Hangi masrafı karşılamak için kampanya açtıysan o masrafı girmelisin. Direk tek bir kalemde "Lisans Öğrenim Giderleri, Okul Masrafı, 8000 lira" şeklinde yazman durumunda kampanyan onaylanmayabilir veya revizyon istenebilir.

Kampanyanızı ilk aşamada 10.000 liralık açabilirsiniz. Kampanyanın limitini yükseltmek için 10.000 liralık kısmını tamamlamalısınız. 10.000 lirayı tamamladıktan sonra destek@e-bursum.com üzerinden bizimle iletişime geçerek kampanya limitini arttırmayı talep edebilirsiniz.

Bazı durumlarda toplayacağın miktar tüm ihtiyacını karşılamaya yetmeyebilir. Bu durumda geri kalan ihtiyacı nasıl tamamlayacağını "Açıklamalara" kısmında çıklaman gerekir. Örneğin, senin anlattığın hikayedeki durumu gerçekleştirebilmen için 20 bin liraya ihtiyacın var. Fakat 10 bin liralık kampanya açtın, bu durumda geri kalan parayı nasıl tamamlayacağını açıklamalarda mutlaka belirtmelisin.

Örneğin; Almanya'da bir yarışma veya eğitime kabul aldın; fakat uçak bileti, vize ve konaklama vb. masraflarını karşılayamıyorsun ve bunun için 3000 liralık bir kampanya oluşturdun. Kampanyanı oluştururken aşağıdaki gibi bir ihtiyaç tablosu oluşturabilirsin.

  • İstanbul-Berlin Gidiş Bileti, Ulaşım Masrafı: 900 TL

  • Schengen Vize Masrafı, Diğer Gider: 700 TL

  • 3 Gecelik Berlin'de Airbnb'de Konaklama, Konaklama: 1000 TL

  • 3 Günlük Yemek Gideri, Yemek Masrafı: 400 TL

İhtiyaç Detayı kısmını yazarken kelimelerin ilk harflerini mutlaka büyük yazmalısın. Bunun yanında başlıklarda edatlar ve bağlaçların ilk harfleri küçük yazılır. "Ve", "ile" gibi bağlaçlar

  • aylık yurt ödemesi ❌

  • Aylık yurt ödemesi ❌

  • Aylık Yurt Ödemesi ✅

Nasıl destek miktarı eklerim?

İhtiyaç Detayı, Kategori ve Miktar alanlarında bulunan kutuları doldurarak "Ekle" butonuna basabilirsiniz. Böylece ihtiyacınızın alt kırılımı kaydedilmiş olur. Daha sonra eğer bir değişiklik yapmak isterseniz sil butonununda alt kırılımı silerek yenisini ekleyebilirsiniz. Ne kadar detay verirseniz inandırıcılığınızın o kadar artacağını tekrar hatırlatmak isteriz.

Nasıl destek miktarı eklenir?