Kampanya Ödülleri

Rehberde bulamadığın veya daha detaylı bilgi ihtiyacı duyduğun sorular için destek@e-bursum.com adresinden bize her zaman ulaşabilirsin.

Microfon, ödül bazlı bir kitlesel fonlama sistemidir. Bundan dolayı aldığın her destek karşılığında seni destekleyen bireye bir ödül vermelisin. Bu ödülün ne olacağı tamamen sana kalmış! Teşekkür mesajı kadar basit de olabilir, senin tasarımın olan bir afiş veya kartpostal da. Bu ödüllerde özenli olman çok önemli, çünkü ileride bir kampanya açtığında bu bireylerin seni tekrar destekleme ihtimali olabilir. Akıllarında iyi bir izlenim bırakırsan belki bu sefer daha fazla bile destek olabilirler. Hatta aldıkları mesajı içeriğinden etkilenirlerse şu anki kampanyanı tekrar destekleyebilirler, neden olmasın?😊 Gelelim şimdi sana hatırlatmak istediğimiz kurallara;

 • Ödüller 10, 50, 100 ve 250 TL karşılığında olmak üzere 4 tane belirlenmelidir. Bütün ödüller birbirinden farklı olmak durumundadır ve verilen ödülün değeri miktarla doğru orantılı olarak artmalıdır.

 • Ödüle karşılık belirlenen destek miktarı(10, 50, 100 ve 250 TL) sabittir, değiştirilemez. Bunun yanında bireyler bu miktarlardan daha fazla da destek olabilir. Örneğin, 500 TL destek alındığında ödül 250x2 şeklinde hesaplanmaktadır.

 • Desteklerinin tamamen dijital olması gerekiyor. Bu seni kargo masrafından kurtaracak ve ödüllerin otomatik olarak sistem üzerinden gönderilebilmesini sağlayacak.

 • Ödüllerin kampanya kapandıktan sonra 1 ay içinde verilebilmesi gerekiyor.

 • Kampanyan açıldıktan veya kapandıktan sonra, ödülleri kampanyanı yönettiğin sayfaya ekleyeceksin. Daha sonra sistem otomatik olarak gerekli kişilere e-postaları gönderecek. Eğer teşekkür mesajı gibi hemen sisteme ekleyebileceğin bir ödülse kampanyan açıldığında eklemelisin. Fakat mezuniyet fotoğrafı, tezde adının geçirilmesi vb. ödüller hemen yapılamayacaktır. Bu durumda ödül hazır olduğunda sisteme ekleyebilirsin.

 • Tüm ödülleri özenli bir şekilde girdiğine emin ol! Bu kısımda boş geçtiğin bir yer olması veya ödülünün yetersiz olması durumunda kampanyanın onaylanması mümkün değil.

Ödülleri yazarken ödül adının kelimelerini mutlaka büyük harfle yazmalısın. Bunun yanında başlıklarda edatlar ve bağlaçların ilk harfleri küçük yazılır.

 • teşekkür mesajı ❌

 • Teşekkür mesajı ❌

 • Teşekkür Mesajı ✅

 • Teşekkür Mesajı ve Mezuniyet Fotoğrafı ✅

 • Teşekkür Mesajı Ve Mezuniyet Fotoğrafı ❌

Örnek Ödüller 🚀👩🏻‍💻👨🏼‍🔬

 1. Teşekkür Mesajı: Bu mesajın içeriğinde insanların verdiği desteğin nereye gideceğini tekrar hatırlatabilir ve verdikleri destek için onlara teşekkür edebilirsin. Burada kullandığın dile ve noktalama işaretlerine mutlaka dikkat etmeyi unutma!

 2. Teşekkür Fotoğrafı: Kampanyanın hedefine uygun, aldığın desteği nerede kullanacaksan onunla alakalı bir fotoğraf paylaşabilirsin. Örneğin, kampanyanı bilgisayar almak için açtıysan bilgisayarla aldığında onunla beraber bir fotoğraf koyabilirsin.

 3. Teşekkür Videosu: 20-30 saniyelik bir video çekmen yeterli olacaktır. Örneğin, bilgisayar aldıysan onu ilk açarken video çekip kısaca destekçilerine teşekkür edebilirsin.

 4. Dijital Afiş Tasarımı, Destekçilere Özel Beste: Tasarım, çizim, şarkı söyleme gibi yeteneklerin varsa destekçilerine kendi hazırladığın bir teşekkür afişi gönderebilirsin veya onlara kısa bir şarkı hediye edebilirsin.

 5. Tezinde Yer Vermek: Eğer tezini yazma aşamasındaysan lisans veya yüksek lisans tezinin giriş yazısında destekçilerine ad ad veya toplu olarak yer verebilirsin. "Açtığım kitlesel fonlama kampanyasında bana destek olan bireylere çok teşekkür ederim, onların sayesinde bu tezi yazıyorum." gibi bir cümle kullanabilirsin.

 6. Doğadan Teşekkür: Yüksek miktarda destek olanlar adına toplu olarak ağaç dikebilirsin.

Aslında seçenekler sonsuz, ne yapabileceğini biraz düşünmen yeterli. Bunlar sadece bizim önerilerimiz, dilediğin ödülü yazabilirsin.