Kampanya Tamamlandıktan Sonra Yapılması Gerekenler
Desteklerin hesabına yansıdıktan sonra(kampanya tamamlandıktan sonra 10 iş günü içinde) 2 hafta içinde ödüllerini tamamlayıp ihtiyacını aldığına dair fatura ya da dekontu kampanya danışmanınla paylaşman gerekiyor.
Sana tavsiyemiz ödülleri ilk hafta içinde tamamlaman ve destekçilere teşekkürlerini iletmen. Ödülleri, sistemde kampanyanı düzenlediğin kısımdan göndereceksin. Fotoğraf ve video gibi ödülleri bir Google Drive dosyasına yükleyip link vermelisin. Ödül ekranında tüm destekçilerin yanında “Gönderildi” yazmasına dikkat etmelisin.
Belirttiğin ihtiyaçları aldıktan sonra fatura/dekont göndermen zorunludur. Göndermeyen öğrenciler hakkında yasal işlem başlatılır. Ayrıca, aldığın destek miktarı kadar harcama yapmalısın, daha az görünen para miktarı şüphe uyandıracak ve araştırılacaktır. Faturanı 2 hafta içinde kampanya danışmanınınızla paylaşmalısın. Örneğin, bilgisayar almak için kampanya açtıysan gelen desteklerle bilgisayar almak zorundasındır. Duruma göre verilen linkten başka bir bilgisayar alabilirsiniz, fakat gelen destekle başka bir eğitim ihtiyacınızı karşılayamazsın.

Ödülleri göndermek.

Ödüller sistem üzerinden dağıtılmaktadır. Ödülleri dağıtmak için lütfen bu metni dikkatlice okuyarak bu adımları uygulayınız. Öncelikle kendi mail ve şifrenizle siteye giriş yapmalısınız. Sonra solda bulunan mavi renkli ''Microfon'' yazısına tıklamalısınız. Açılan sayfada "Kampanya Oluştur" yazısının sağında yer alan alanda kendi kampanyanızı göreceksiniz. Bu kampanya görselinin altında, mor renkte bulunan ''Tamamlandı'' yazısına tıklamalısınız. Gelen ekranda ise sağ kısımda, toplanan tutarın altında mor renkte bulunan ''Ödülleri Dağıt'' butonunu göreceksiniz. Sonrasında sistem sizi yönlendiriyor olacak. Sayfanın üst kısmında bulunan ödül seçimi bölümünde göndereceğiniz ödülü seçtiğinizde sayfanın alt kısmında ise bu seçilen ödülün hangi destekçilere gönderilmesi gerektiğini göreceksiniz. Eğer toplu bir ödül gönderecekseniz tümünü seçerek ödülü gönderebilir ya da her destekçi için özel göndermeniz gereken bir ödül ise ayrı ayrı seçerek ödülleri gönderebilirsiniz.

Ödülleri Gönderirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

    Ödülleri gönderirken eğer Google Drive linki veriyorsan, bu linki "Paylaş" kısmından "İnternetteki herkes bu bağlantıyı kullanarak görüntüleyebilir." şekilde dosya paylaşma türünü değiştirerek göndermelisin. Eğer bu şekilde göndermezsen, destekçi ödülü açamayacak ve ödülü almamış sayılacaktır. Bu durumda tarafına yasal işlem başlatma hakkına sahip olur.
    Yazdığın metinlerin tamamında imla kurallarına dikkat edin. Çok kısa ve özensiz cümleler kullanmamaya özen gösterin. İleride tekrar kampanya açmanızı gerektirecek bir durum olabilir. Bu noktada eski destekçileriniz senin için çok iyi bir kaynak olacaktır. Eğer ödülleri gönderirken özensiz davranırsan, akıllarında kötü bir izlenim bırakırsın. Onlar, sana zamanlarından ve maddi kaynaklarından fedakarlık yaparak destek oldular ve sadece yapman gereken özenli bir ödül göndermek!
    Teşekkür mesajı veya videosu gibi ödüller vereceksen, sadece "Teşekkür ederim." yazmak yerine teşekkürünü yazdıktan sonra kısaca hayatınızda nasıl değişiklikler yaratacağından bahsedebilirsin. Destekçinin seninle empati kurması için eğitim hayatının geleceğinden kısaca bahsedebilirsin.

Faturayı iletmek.

Kampanyan tamamlandıktan sonra danışmanınla iletişime geçerek kampanyanda belirttiğin ihtiyaçları aldığına dair fatura veya dekontu ekibimize iletmelisin. Faturayı destek eline geçtikten en az 1 ay içinde e-posta yoluyla bize iletebilirsin. 1 ay içinde fatura göndermeyen kişiler hakkında yasal işlem başlatılacaktır.
Last modified 2mo ago