Kampanya Tamamlandıktan Sonra Yapılması Gerekenler

Desteklerin hesabına yansıdıktan sonra(kampanya tamamlandıktan sonra 10 iş günü içinde) 2 hafta içinde ödüllerinizi tamamlayıp ihtiyacınızı aldığına dair fatura ya da dekontu kampanya danışmanınla paylaşman gerekiyor.

Sana tavsiyemiz ödülleri ilk hafta içinde tamamlaman ve destekçilere teşekkürlerini iletmen. Ödülleri, sistemde kampanyanı düzenlediğin kısımdan göndereceksin. Fotoğraf ve video gibi ödülleri bir Google Drive dosyasına yükleyip link vermelisin. Ödül ekranında tüm destekçilerin yanında “Gönderildi” yazmasına dikkat etmelisin.

Belirttiğin ihtiyaçları aldıktan sonra fatura/dekont göndermen zorunludur. Göndermeyen öğrenciler hakkında yasal işlem başlatılır. Ayrıca, aldığın destek miktarı kadar harcama yapmalısın, daha az görünen para miktarı şüphe uyandıracak ve araştırılacaktır. Faturanı 2 hafta içinde kampanya danışmanınınızla paylaşmalısın. Örneğin, bilgisayar almak için kampanya açtıysan gelen desteklerle bilgisayar almak zorundasındır. Duruma göre verilen linkten başka bir bilgisayar alabilirsiniz, fakat gelen destekle başka bir eğitim ihtiyacınızı karşılayamazsın.

Ödülleri Gönderirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Ödülleri gönderirken eğer Google Drive linki veriyorsan, bu linki "Paylaş" kısmından "İnternetteki herkes bu bağlantıyı kullanarak görüntüleyebilir." şekilde dosya paylaşma türünü değiştirerek göndermelisin. Eğer bu şekilde göndermezsen, destekçi ödülü açamayacak ve ödülü almamış sayılacaktır. Bu durumda tarafına yasal işlem başlatma hakkına sahip olur.

  • Yazdığın metinlerin tamamında imla kurallarına dikkat edin. Çok kısa ve özensiz cümleler kullanmamaya özen gösterin. İleride tekrar kampanya açmanızı gerektirecek bir durum olabilir. Bu noktada eski destekçileriniz senin için çok iyi bir kaynak olacaktır. Eğer ödülleri gönderirken özensiz davranırsan, akıllarında kötü bir izlenim bırakırsın. Onlar, sana zamanlarından ve maddi kaynaklarından fedakarlık yaparak destek oldular ve sadece yapman gereken özenli bir ödül göndermek!

  • Teşekkür mesajı veya videosu gibi ödüller vereceksen, sadece "Teşekkür ederim." yazmak yerine teşekkürünü yazdıktan sonra kısaca hayatınızda nasıl değişiklikler yaratacağından bahsedebilirsin. Destekçinin seninle empati kurması için eğitim hayatının geleceğinden kısaca bahsedebilirsin.